Bezpłatne warsztaty z mikroskopowania dla szkół

Rekrutacja zakończona!


 

Temat warsztatów:

BIORÓŻNORODNOŚĆ W WERSJI NANO

– warsztaty edukacji przyrodniczej na Mazowszu przy użyciu mobilnego nanoLABu

Uczestnicy: uczniowie z klasy IV-VI SP lub I-III gimnazjum

Czas trwania: 3 godz., maj/czerwiec 2017 r.

Koszt: 0 zł

Program

Karta zgłoszenia

Regulamin

Tematyka warsztatów jest ciekawą kompilacją zagadnień z zakresu mikroskopowania oraz wiedzy z obszaru tzw. biomimetyki szeroko omawiającej materiały inżynieryjne inspirowane bioróżnorodnością.

Biomimetyka to dział nauki, który zajmuje się naśladowaniem zachowania i funkcjonowania natury, a jej celem jest tworzenie lepszych produktów przy użyciu rozwiązań, które przyroda opracowała przez miliony lat. Przykładów biomimetyki w codziennym życiu jest coraz więcej, bo natura wciąż podpowiada naukowcom nowe rozwiązania i techniki.

Celem warsztatów jest poznanie organizmów – źródeł innowacji oraz refleksja „jeśli muszę coś stworzyć, zastanowię się jak rozwiązałaby to przyroda”. Zajęcia polegają na aktywnej obserwacji obiektów przyrodniczych za pomocą mikroskopu z ekranem, wyselekcjonowanych preparatów oraz przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego. Zadaniem edukatorów jest omówienie różnorodności organizmów i procesów przyrodniczych w powiązaniu z produktami inżynieryjnymi, technologiami wytwórczymi i światowym wzornictwem.

Warsztaty skierowane są do uczniów dziesięciu klas IV-VI szkół podstawowych oraz czterech klas gimnazjalnych z województwa mazowieckiego. Do projektu placówka może zgłosić grupę liczącą 20-25 uczniów. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz listownie pod adresem korespondencyjnym Fundacji Ekotrend, przy ul. Sprawnej 14 K, 03-147 w Warszawie.

dotacja WFOSiGW


„Warsztaty dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, www.wfosigw.pl”.